Гуляв із своїм військом боярин Микула по горах. Одного разу потрапив Микула у халепу. Обступило його з усіх боків на високій горі вороже військо. Та Микула та його військо не мали страху. Заспівали вони пісень, і спів їх, неначе могутній грім, прокотився по сусідніх горах - Говерлою, Прутцем. Злякалося вороже військо їх співу, і вирішили вони схопити Микулу.
Та не змогли вороги подолати Микулине військо, відважно рубали вони ворогів. А Микула піднявся на гору над річкою, та й засміявся з ворогів. Всіх ворогів що хотіли його дістати перебив Микула, і стали гору у народі називати Микулинкою, а село що під нею Микуличин.
Так свідчить легенда, а сьогодні село Микуличин, затишно розташоване у долині ріки Прут, не сходить з вуст любителів активного здорового відпочинку. Село з усіх боків оточують Карпатські гори, чисте повітря і домашнє харчування, близькість Буковеля і Яремчі роблять відпочинок тут насправді оздоровлюючим і незабутнім.
Перша письмова згадка про Микуличин датується 1412 роком, але люди на цій землі жили набагато раніше. Найстаріші сліди життя згідно знайдених археологічних пам'яток відносяться до 40 тисяч років. Я пропоную невеличку фотоподорож до цього чудового краю, де у гармонії з величною природою живуть щирі і працьовиті люди.
У своїй фотоподорожі я навмисно намагався передати дух українського гірського села, знімаючи багато деталей, що характеризують і передають звичаї та побут його мешканців.
Напевно такий відпочинок не підійде міській "фіфе", або цінителю китайського пластику "моднього готелю", у купі з харчами з супермаркету. Але відкриті до пізнання серця, і любителі всього справжнього будуть у захваті від відвідування Микуличина.
Ось такий вигляд мав залізничний вокзал Микуличина на початку XX сторіччя (фото
А так вокзал виглядає сьогодні.
Збереглася у Микуличині і церква Святої Трійці 1868 року і дзвіниця XVIII ст. Більш докладно про них я розповім у наступній фотоподорожі.
У Микуличині бували видатні особи, письменники Іван Франко, Василь Стефаник, Богдан Лепкий, Ірина Вільде, художник, поет і драматург Корнило Устинович, викладач Львівської політехніки Тадей Обмінський.
У Микуличині працює приватна пивоварня, у якій вариться пиво "Гуцульске".
Мешканці Микуличина пропонують відпочиваючим різномантіні варіанти проживання, у готелях, котеджах, приватних садибах, тощо. У наступних фотоподорожах я пропоную познайомити вас з родиною з котеджу "Батьківський поріг", які люб'язно зустріли нас, і роблять все, щоб наш відпочинок пройшов як найкраще.
Интересное место! Видно нужно будет съездить туда. Автор, спасибо!