Міжнародний Фестиваль Ломографії в Україні LOMOFEST відбудеться 13-15 травня 2011 року в Києві у галереї «Лавра»
Основною метою фестивалю є долучення України до країн світу, охоплених ломографією. Ломографія – вид аналогової фотографії, а також тренд та модна течія в сучасному мистецтві, що ставить за мету знімкування життя в усіх його виявах таким, як воно є кожної миті. Підтримується та розвивається Ломографічною спілкою з штаб-квартирою у Відні.
В програмі Міжнародного Фестивалю Ломографії у Києві – створення арт-об’єктів та інсталяцій з сотень тисяч знімків від ломографів з усього світу, фото-квести, конкурс фотографій, демонстрація фільмів про ломографію, відеоарт, майстер-класи з фотографування, проявки плівок та друку фотографій та лекції фотографів зі світовими іменами, що також є адептами ломографії; виставки ломокамер та аксесуарів. А окрім того – концерти, танцювальні вечірки, виступи DJ. Також в рамках LOMOFEST’у буде створено багатометрову міжнародну ломостіну – колаж з фоторобіт учасників Фестивалю.
На три дні приміщення галереї Лавра перетвориться на повноколірний, яскравий і непередбачуваний осередок життя любителів фототечії, котрою захоплюються мільйони людей в усьому світі. Не дарма серед прихильників ломографії – Бред Пітт, Елайджа Вуд, Біл Клінтон.
Офіційна делегація Ломографічної спілки з Відня відвідає Міжнародний Фестиваль Ломографії в Україні LOMOFEST. Загалом, участь у ньому візьмуть відомі фотографи, дизайнери, художники та відеохудожники з України, Росії, США, Естонії, Німеччини та Австрії, і це – лише запрошені спеціальні гості. Географія ж решти учасників фестивалю не обмежена нічим, навіть здоровим глуздом.
Зараз триває акція LOMOFEST Express – створення ломостін у великих містах в усіх регіонах України. Express стартував 15 грудня і вже побував в Одесі, у Рівному та в Харкові. Наступні зупинки – Сімферополь, Львів, Донецьк та інші обласні центри. Під час фестиваю добірки робіт українських ломографів також буде долучено до великої міжнаціональної ломостіни.
В планах організаторів фестивалю та Міжнародної Ломографічної спілки – відкриття Офіційного представництва Ломографії в Україні, де всі бажаючі зможуть отримати знання, інформацію, техніку і можливіть творчо самовиражатися та жити яскравіше. Офіційні представництва Ломографії уже проводять свою діяльність у понад 75 країнах світу.
Фестиваль обіцяє змінити ставлення до аналогової фотографії як до “застарілої” форми візуального мистецтва. Завдяки фестивалю Україною буде зроблено ще один крок на шляху до реалізації спільних арт-проектів творчої молоді із країн СНД та Європи. Свою місію організатори бачать у розвитку, підтримці та інтеграції одного з видів сучасного мистецтва в Україні, здатного надихнути тисячі людей рушити назустріч радості пізнання й творення.
Ломографія як новий креативний рух у фотографії з’явилася 1993 року у Відні (Австрія). У 1991 двоє австрійських студентів Віденської академії мистецтв Маттіас Фігль і Вольфганг Странцінгер відпочивали в Празі, де всього за 12 доларів придбали радянську камеру «ЛОМО-компакт автомат». Надрукувавши знімки, зроблені у Празі та в Відні без зважання на видошукач, нашвидкоруч та в русі, Матіас та Вольфганг виклали з них панно і були вражені: вийшла особлива композиція, що “зберігала спогади”. Хлопці вирішили організувати виставку ломографії. Оскільки грошей на це не було, заповзятливі студенти зареєстрували себе як офіційну організацію і звернулись за підтримкою до Віденського муніципалітету. Так у Відні в 1993 році народилось Міжнародна Ломографічна спілка.
Австрійці вигадали цікаве тлумачення слову LoMo - «love and motion» - любов і рух. Саме цей вираз став девізом Ломографічної спілки. Мільйони людей у світі сьогодні захоплюються ломографією, відкриваючи її нові й нові можливості, тому цілком вільно можна говорити про виокремлення аналогової течії сучасної фотографії як окремого виду мистецтва.
Творімо культуру разом!